Poradna pro rodiče  – CERMAT testy

Čekají vás přijímací zkoušky a CERMAT testy v roce 2023? Tak to jste v naší poradně pro rodiče správně!

Zde se můžete zeptat na cokoli ohledně testů CERMAT, přijímacího řízení na střední školy pro školní rok 2022/2023, či přípravy na přijímací zkoušky pro žáky z 9. tříd. Pokud vás zajímá cokoliv o středních školách, můžete se podívat do našeho seznamu středních škol. Pokud budete mít dotaz, stačí ho napsat do textového pole níže a poté kliknout na tlačítko „Položit dotaz“. Na dotazy odpovídáme co nejdříve, zpravidla však do 48 hodin. Nebojte, CERMAT testy spolu určitě zvládneme!

učitelka držící testy

5 komentářů: “Poradna pro rodiče  – CERMAT testy”

 1. Pavla J. napsal:

  Strhávají/odečítají se v CERMAT testech body za špatnou odpověď?

 2. Milan R. napsal:

  Kolikrát je možné změnit odpověď u křížkovacích úloh v CERMAT testech? Děkuji.

  • Kolektiv Testy na přijímačky napsal:

   Odpověď u uzavřených úloh v CERMAT testech lze změnit na jinou tak, že původní odpověď začerníte (zaškrtáte) a novou odpověď vyznačíte křížkem. začernit můžete klidně 3 ze 4 možností, ale po začernění už není možné se k původní odpovědi vrátit (úlohy vyhodnocuje počítač a začerněnou úlohu již nelze přepsat na křížek + není možné dostat nový arch).

   Při měnění odpovědi si tedy musíte být opravdu jistí, případně si změnu poznačit do poznámek a ponechat na konec po druhé kontrole. Nezapomeňte také pečlivě „stornovanou“ odpověď začernit, poloviční začernění počítač nevezme a bude předpokládat, že máte dva křížky, tedy automaticky 0 bodů.

   Správné značení viz obrázek zde:
   Správné značení změněné odpovědi v CERMAT testech

 3. Amálka J. napsal:

  Co se prosím stane, když otázku v cermat testu u přijímaček vynechám?

  • Kolektiv Testy na přijímačky napsal:

   Nestane se nic, přeskakování v rámci testové strategie je obvyklé a doporučujeme ho. U otázek/úloh bez odpovědi je stejně jako u chybně zodpovězených zisk 0 bodů (body se ale neodečítají). Náš tajný tip na přijímací zkoušky a CERMAT testy ale je, abyste nikdy neodevzdávala záznamový arch s neodpovězenou uzavřenou (= volba z možností) úlohou. Díky tomu, že se body neodečítají, se totiž vyplatí tipovat. Pro větší šanci doporučujeme vylučovací metodou zúžit výběr možností na ty pravděpodobné (u matematiky např. dosazením odhadnout výsledek). 🙂

Položit dotaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.Zpracovávám objednávku